- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Samangan
- Kōh-e Tal-e Mazār
Current Weather Kōh-e Tal-e Mazār
Current weather for the city of Kōh-e Tal-e Mazār. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
1°C
feels like -1°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 14 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 80 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 3.
| MAX: | 15°C |
| MIN: | -16°C |
| Average: | -2°C |
