- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Herat
- Kōh-e Takhtarī
Current Weather Kōh-e Takhtarī
Current weather for the city of Kōh-e Takhtarī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
17°C
feels like 17°C
| wind | 10 mph |
|---|---|
| wind gusts | 16 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 39 % |
| cloud cover | 9 % |
| dew point | 3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 4.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | -1°C |
| Average: | 14°C |
