- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Badghis
- Kōh-e Tājmīr
Current Weather Kōh-e Tājmīr
Current weather for the city of Kōh-e Tājmīr. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
3°C
feels like 2°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 13 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 73 % |
| cloud cover | 93 % |
| dew point | -1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 19°C |
| MIN: | -17°C |
| Average: | 4°C |
