- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghazni
- Kōh-e Tabaq Sar
Current Weather Kōh-e Tabaq Sar
Current weather for the city of Kōh-e Tabaq Sar. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
4°C
feels like 2°C
| wind | 10 mph |
|---|---|
| wind gusts | 27 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 35 % |
| cloud cover | 30 % |
| dew point | -10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 5.
| MAX: | 16°C |
| MIN: | -15°C |
| Average: | 4°C |
