- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Badakhshan
- Kōh-e Surkh Khōz
Current Weather Kōh-e Surkh Khōz
Current weather for the city of Kōh-e Surkh Khōz. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
-13°C
feels like -16°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 13 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 68 % |
| cloud cover | 58 % |
| dew point | -18°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | -4°C |
| MIN: | -29°C |
| Average: | -15°C |
