- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Vardak
- Kōh-e Siyāh Qādah
Current Weather Kōh-e Siyāh Qādah
Current weather for the city of Kōh-e Siyāh Qādah. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
3°C
feels like 1°C
| wind | 19 mph |
|---|---|
| wind gusts | 33 mph |
| pressure | 1018 hPa |
| humidity | 27 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -14°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 25. 5.
| MAX: | 13°C |
| MIN: | -15°C |
| Average: | 2°C |
