- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghazni
- Kōh-e Siyāh Kōtal
Current Weather Kōh-e Siyāh Kōtal
Current weather for the city of Kōh-e Siyāh Kōtal. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
17°C
feels like 15°C
| wind | 31 mph |
|---|---|
| wind gusts | 50 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 24 % |
| cloud cover | 15 % |
| dew point | -4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 26. 5.
| MAX: | 23°C |
| MIN: | -4°C |
| Average: | 11°C |
