- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Bamyan
- Kōh-e Siyāh Kōtak
Current Weather Kōh-e Siyāh Kōtak
Current weather for the city of Kōh-e Siyāh Kōtak. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
11°C
feels like 10°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 29 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 22. 5.
| MAX: | 21°C |
| MIN: | -5°C |
| Average: | 8°C |
