- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Farah
- Kōh-e Shōrkī
Current Weather Kōh-e Shōrkī
Current weather for the city of Kōh-e Shōrkī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
-4°C
feels like -5°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 4 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 47 % |
| cloud cover | 88 % |
| dew point | -13°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | 10°C |
| MIN: | -14°C |
| Average: | -2°C |
