- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Baghlan
- Kōh-e Shaykhān
Current Weather Kōh-e Shaykhān
Current weather for the city of Kōh-e Shaykhān. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
-2°C
feels like -5°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 13 mph |
| pressure | 1016 hPa |
| humidity | 76 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | -6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 3.
| MAX: | 15°C |
| MIN: | -13°C |
| Average: | 2°C |
