- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Baghlan
- Kōh-e Shaykh Jalāl
Current Weather Kōh-e Shaykh Jalāl
Current weather for the city of Kōh-e Shaykh Jalāl. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
17°C
feels like 18°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 5 mph |
| pressure | 1003 hPa |
| humidity | 47 % |
| cloud cover | 42 % |
| dew point | 6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 20. 5.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 1°C |
| Average: | 14°C |
