- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Baghlan
- Kōh-e Shāh-e Awlīā
Current Weather Kōh-e Shāh-e Awlīā
Current weather for the city of Kōh-e Shāh-e Awlīā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
15°C
feels like 14°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 14 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 60 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 15. 5.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 16°C |
