- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghowr
- Kōh-e Shāh Tōp
Current Weather Kōh-e Shāh Tōp
Current weather for the city of Kōh-e Shāh Tōp. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
6°C
feels like 4°C
| wind | 13 mph |
|---|---|
| wind gusts | 17 mph |
| pressure | 1020 hPa |
| humidity | 49 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 5.
| MAX: | 21°C |
| MIN: | -7°C |
| Average: | 7°C |
