- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghazni
- Kōh-e Shāh
Current Weather Kōh-e Shāh
Current weather for the city of Kōh-e Shāh. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
11°C
feels like 11°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 15 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -14°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 29. 5.
| MAX: | 22°C |
| MIN: | -4°C |
| Average: | 10°C |
