- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Herat
- Kōh-e Seh Darakht
Current Weather Kōh-e Seh Darakht
Current weather for the city of Kōh-e Seh Darakht. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
10°C
feels like 9°C
| wind | 16 mph |
|---|---|
| wind gusts | 18 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 51 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 4.
| MAX: | 21°C |
| MIN: | -5°C |
| Average: | 9°C |
