- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghowr
- Kōh-e Sarmā Qōl
Current Weather Kōh-e Sarmā Qōl
Current weather for the city of Kōh-e Sarmā Qōl. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
11°C
feels like 9°C
| wind | 10 mph |
|---|---|
| wind gusts | 18 mph |
| pressure | 1016 hPa |
| humidity | 17 % |
| cloud cover | 20 % |
| dew point | -13°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 5.
| MAX: | 19°C |
| MIN: | -8°C |
| Average: | 6°C |
