- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Kapisa
- Kōh-e Şarāḩī
Current Weather Kōh-e Şarāḩī
Current weather for the city of Kōh-e Şarāḩī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
-4°C
feels like -7°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 96 % |
| cloud cover | 95 % |
| dew point | -5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | 8°C |
| MIN: | -17°C |
| Average: | -3°C |
