- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Farah
- Kōh-e Sar Bālā
Current Weather Kōh-e Sar Bālā
Current weather for the city of Kōh-e Sar Bālā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
17°C
feels like 18°C
| wind | 10 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 12 % |
| cloud cover | 2 % |
| dew point | -12°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 5.
| MAX: | 24°C |
| MIN: | -1°C |
| Average: | 11°C |
