- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Sar-e Pol
- Kōh-e Şamadī
Current Weather Kōh-e Şamadī
Current weather for the city of Kōh-e Şamadī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
5°C
feels like 3°C
| wind | 1 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 96 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 4.
| MAX: | 17°C |
| MIN: | -14°C |
| Average: | 2°C |
