- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghowr
- Kōh-e Rakhnah
Current Weather Kōh-e Rakhnah
Current weather for the city of Kōh-e Rakhnah. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
6°C
feels like 4°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1019 hPa |
| humidity | 72 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 11. 5.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | -7°C |
| Average: | 9°C |
