- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghowr
- Kōh-e Rakhnah
Current Weather Kōh-e Rakhnah
Current weather for the city of Kōh-e Rakhnah. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
14°C
feels like 14°C
| wind | 13 mph |
|---|---|
| wind gusts | 25 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 18 % |
| cloud cover | 10 % |
| dew point | -10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 5.
| MAX: | 22°C |
| MIN: | -13°C |
| Average: | 7°C |
