- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghowr
- Kōh-e Qōmah Ghay
Current Weather Kōh-e Qōmah Ghay
Current weather for the city of Kōh-e Qōmah Ghay. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
18°C
feels like 18°C
| wind | 14 mph |
|---|---|
| wind gusts | 21 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 10 % |
| cloud cover | 3 % |
| dew point | -13°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 5.
| MAX: | 20°C |
| MIN: | -6°C |
| Average: | 8°C |
