- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghowr
- Kōh-e Qishlāq
Current Weather Kōh-e Qishlāq
Current weather for the city of Kōh-e Qishlāq. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
2°C
feels like 1°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 76 % |
| cloud cover | 26 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | 17°C |
| MIN: | -13°C |
| Average: | 2°C |
