- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Farah
- Kōh-e Pīāsang
Current Weather Kōh-e Pīāsang
Current weather for the city of Kōh-e Pīāsang. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
23°C
feels like 25°C
| wind | 12 mph |
|---|---|
| wind gusts | 23 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 8 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -13°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 5.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 17°C |
