- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Farah
- Kōh-e Pīāsang
Current Weather Kōh-e Pīāsang
Current weather for the city of Kōh-e Pīāsang. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
12°C
feels like 13°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 15 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 53 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 4.
| MAX: | 23°C |
| MIN: | -1°C |
| Average: | 12°C |
