- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Baghlan
- Kōh-e Paytāb
Current Weather Kōh-e Paytāb
Current weather for the city of Kōh-e Paytāb. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
7°C
feels like 5°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 20 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 44 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | -5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 4.
| MAX: | 11°C |
| MIN: | -16°C |
| Average: | -2°C |
