- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Helmand
- Kōh-e Pas Kūchī
Current Weather Kōh-e Pas Kūchī
Current weather for the city of Kōh-e Pas Kūchī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
13°C
feels like 13°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 22 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 31 % |
| cloud cover | 74 % |
| dew point | -4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 3.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | -4°C |
| Average: | 11°C |
