- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Farah
- Kōh-e Padah
Current Weather Kōh-e Padah
Current weather for the city of Kōh-e Padah. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
10°C
feels like 11°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 66 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 4.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | 0°C |
| Average: | 13°C |
