- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Nuristan
- Kōh-e Otsaṟwār
Current Weather Kōh-e Otsaṟwār
Current weather for the city of Kōh-e Otsaṟwār. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
-11°C
feels like -15°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 19 mph |
| pressure | 1016 hPa |
| humidity | 96 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | -11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | 2°C |
| MIN: | -21°C |
| Average: | -9°C |
