- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Daykundi
- Kōh-e Nāw-e Kūn-e Gāw
Current Weather Kōh-e Nāw-e Kūn-e Gāw
Current weather for the city of Kōh-e Nāw-e Kūn-e Gāw. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
13°C
feels like 10°C
| wind | 24 mph |
|---|---|
| wind gusts | 36 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 30 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 5.
| MAX: | 21°C |
| MIN: | -10°C |
| Average: | 8°C |
