- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Herat
- Kōh-e Nāwah
Current Weather Kōh-e Nāwah
Current weather for the city of Kōh-e Nāwah. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
19°C
feels like 20°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 41 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 4.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 18°C |
