- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Farah
- Kōh-e Natrah
Current Weather Kōh-e Natrah
Current weather for the city of Kōh-e Natrah. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
29°C
feels like 32°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1004 hPa |
| humidity | 6 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -12°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 19. 5.
| MAX: | 34°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 21°C |
