- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Takhar
- Kōh-e Nār
Current Weather Kōh-e Nār
Current weather for the city of Kōh-e Nār. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
-13°C
feels like -20°C
| wind | 12 mph |
|---|---|
| wind gusts | 29 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 76 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | -17°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 4.
| MAX: | -2°C |
| MIN: | -28°C |
| Average: | -14°C |
