- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Herat
- Kōh-e Nahālah
Current Weather Kōh-e Nahālah
Current weather for the city of Kōh-e Nahālah. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
11°C
feels like 11°C
| wind | 12 mph |
|---|---|
| wind gusts | 24 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 35 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | -4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 5. 4.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | -7°C |
| Average: | 11°C |
