- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Herat
- Kōh-e Murghak Sabā
Current Weather Kōh-e Murghak Sabā
Current weather for the city of Kōh-e Murghak Sabā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
13°C
feels like 14°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 14 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 40 % |
| cloud cover | 96 % |
| dew point | -1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 3.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | -5°C |
| Average: | 10°C |
