- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Takhar
- Kōh-e Mulwār
Current Weather Kōh-e Mulwār
Current weather for the city of Kōh-e Mulwār. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
-1°C
feels like -3°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 52 % |
| cloud cover | 56 % |
| dew point | -10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 4.
| MAX: | 1°C |
| MIN: | -22°C |
| Average: | -10°C |
