- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghowr
- Kōh-e Mowlādād
Current Weather Kōh-e Mowlādād
Current weather for the city of Kōh-e Mowlādād. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
14°C
feels like 15°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 17 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 30 % |
| cloud cover | 75 % |
| dew point | -3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 23°C |
| MIN: | -5°C |
| Average: | 10°C |
