- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Kandahar
- Kōh-e Mīrzā Ghūndak
Current Weather Kōh-e Mīrzā Ghūndak
Current weather for the city of Kōh-e Mīrzā Ghūndak. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
27°C
feels like 29°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 11 % |
| cloud cover | 3 % |
| dew point | -5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 23. 5.
| MAX: | 39°C |
| MIN: | 14°C |
| Average: | 27°C |
