- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Bamyan
- Kōh-e Mīrlaqā
Current Weather Kōh-e Mīrlaqā
Current weather for the city of Kōh-e Mīrlaqā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
0°C
feels like -1°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1018 hPa |
| humidity | 54 % |
| cloud cover | 93 % |
| dew point | -8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 9°C |
| MIN: | -26°C |
| Average: | -3°C |
