- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Bamyan
- Kōh-e Mīrlaqā
Current Weather Kōh-e Mīrlaqā
Current weather for the city of Kōh-e Mīrlaqā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
-2°C
feels like -1°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 5 mph |
| pressure | 1020 hPa |
| humidity | 81 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | -4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 26. 4.
| MAX: | 8°C |
| MIN: | -13°C |
| Average: | -3°C |
