- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghowr
- Kōh-e Marghah
Current Weather Kōh-e Marghah
Current weather for the city of Kōh-e Marghah. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
13°C
feels like 12°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 43 % |
| cloud cover | 91 % |
| dew point | 1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 5. 4.
| MAX: | 21°C |
| MIN: | -9°C |
| Average: | 6°C |
