- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Helmand
- Kōh-e Māmatī
Current Weather Kōh-e Māmatī
Current weather for the city of Kōh-e Māmatī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
14°C
feels like 14°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 51 % |
| cloud cover | 14 % |
| dew point | 5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | -1°C |
| Average: | 13°C |
