- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Badakhshan
- Kōh-e Maldaygmay
Current Weather Kōh-e Maldaygmay
Current weather for the city of Kōh-e Maldaygmay. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
-21°C
feels like -27°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 82 % |
| cloud cover | 92 % |
| dew point | -23°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | -8°C |
| MIN: | -34°C |
| Average: | -20°C |
