- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Farah
- Kōh-e Ma‘dan
Current Weather Kōh-e Ma‘dan
Current weather for the city of Kōh-e Ma‘dan. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
26°C
feels like 27°C
| wind | 19 mph |
|---|---|
| wind gusts | 37 mph |
| pressure | 998 hPa |
| humidity | 31 % |
| cloud cover | 87 % |
| dew point | 8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 18. 5.
| MAX: | 38°C |
| MIN: | 12°C |
| Average: | 25°C |
