- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghowr
- Kōh-e Lōrah
Current Weather Kōh-e Lōrah
Current weather for the city of Kōh-e Lōrah. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
11°C
feels like 10°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 46 % |
| cloud cover | 52 % |
| dew point | 0°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 21°C |
| MIN: | -7°C |
| Average: | 8°C |
