- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghowr
- Kōh-e Lōrah
Current Weather Kōh-e Lōrah
Current weather for the city of Kōh-e Lōrah. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
7°C
feels like 6°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 73 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 4.
| MAX: | 21°C |
| MIN: | -5°C |
| Average: | 8°C |
