- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Daykundi
- Kōh-e Kowur
Current Weather Kōh-e Kowur
Current weather for the city of Kōh-e Kowur. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
-3°C
feels like -5°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 3 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 89 % |
| cloud cover | 74 % |
| dew point | -4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | 12°C |
| MIN: | -19°C |
| Average: | -3°C |
