- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Badakhshan
- Kōh-e Khōrah
Current Weather Kōh-e Khōrah
Current weather for the city of Kōh-e Khōrah. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
5°C
feels like 2°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 14 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 67 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 0°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 4.
| MAX: | 7°C |
| MIN: | -16°C |
| Average: | -3°C |
