- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Baghlan
- Kōh-e Khirgah Sang
Current Weather Kōh-e Khirgah Sang
Current weather for the city of Kōh-e Khirgah Sang. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
10°C
feels like 8°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 14 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 58 % |
| cloud cover | 83 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 22. 5.
| MAX: | 21°C |
| MIN: | -5°C |
| Average: | 8°C |
