- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghazni
- Kōh-e Kharqōl
Current Weather Kōh-e Kharqōl
Current weather for the city of Kōh-e Kharqōl. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
3°C
feels like 1°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 26 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 21 % |
| cloud cover | 30 % |
| dew point | -17°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 5.
| MAX: | 12°C |
| MIN: | -18°C |
| Average: | -1°C |
